Og贸lnopolska Olimpiada wiedzy o rynku pracy Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Gurtowska
czwartek, 13 wrze艣nia 2018 00:00
09.2018r. Uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu- Dobrzyniu wzi臋li udzia艂 w I etapie  VII Og贸lnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Celem Olimpiady jest  innowacyjne podej艣cie do zagadnie艅 zwi膮zanych z polskim i europejskim rynkiem pracy, popularyzacja w艣r贸d m艂odzie偶y wiedzy o rynku pracy oraz systemach kszta艂cenia zawodowego w r贸偶nych krajach,  rozwijanie zainteresowa艅 uczni贸w w zakresie wykraczaj膮cym poza 艣cis艂e ramy programowe wiedzy o polskim i europejskim rynku pracy, zawodach, specjalno艣ciach, poszukiwanych kwalifikacjach oraz kszta艂cenie umiej臋tno艣ci praktycznego wykorzystania tej wiedzy, 4) popularyzowanie w艣r贸d m艂odzie偶y metod ADR (Alternative Dispute Resolution) czyli alternatywnych metod rozstrzygania spor贸w (m.in.: mediacji, arbitra偶u), kt贸rymi mo偶na pos艂u偶y膰 si臋 przy ugodowym rozwi膮zywaniu problem贸w na linii pracodawca-pracownik. I etap Olimpiady polega艂 na wype艂nieniu testu on-line, sk艂adaj膮cego si臋 z 50 pyta艅 jednokrotnego wyboru. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowa艂y si臋 dwie uczennice klasy II Technikum Organizacji Reklamy- Dorota Trawi艅ska oraz Dominika Igielska- kt贸rym serdecznie gratulujemy. Kolejny etap Olimpiady (etap okr臋gowy) odb臋dzie si臋 w dn. 02 pa藕dziernika 2018r.