M脫J INNOWACYJNY WYNALAZEK Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Boniecka
czwartek, 21 czerwca 2018 15:37
20 czerwca czworo uczni贸w Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu wzi臋艂o udzia艂 w finale konkursu zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorsk膮 Agencj臋 Innowacji "M贸j innowacyjny wynalazek". Honorowy patronat nad tym ciekawym wydarzeniem obj膮艂 Marsza艂ek Wojew贸dztwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Ca艂becki oraz Kuratorium O艣wiaty w Bydgoszczy. Konkurs polega艂 na przedstawieniu w艂asnego pomys艂u na innowacyjny wynalazek, a jego celem by艂a promocja kreatywno艣ci w艣r贸d dzieci i m艂odzie偶y, zainteresowanie doskonaleniem umiej臋tno艣ci technicznych oraz podniesienie poziomu innowacyjno艣ci w wojew贸dztwie kujawsko-pomorskim.
Mi艂o nam poinformowa膰, 偶e ucze艅 klasy I technikum rolniczego 艁ukasz Jurkiewicz otrzyma艂 wyr贸偶nienie w kategorii Ekologia i Tradycja za prac臋 zatytu艂owan膮 "Wid艂y odrzutowe". Wynalazek ma u艂atwi膰 prac臋 w rolnictwie przysz艂ym pokoleniom. Drug膮 nagrod臋 za t臋 sam膮 prac臋 otrzyma艂 z r膮k Marsza艂ka.
W kategorii szk贸艂 ponadgimnazjalnym wyr贸偶nione zosta艂y r贸wnie偶 trzy uczennice klasy I technikum ekonomicznego: Marcelina Wnuczy艅ska, Natalia Nowakowska oraz Amelia Orfin za prac臋 "Kask wiedzy". Dziewcz臋ta, opr贸cz nagr贸d rzeczowych, wygra艂y dla szko艂y nagrod臋 specjaln膮 - wyjazd do fabryki Pojazd贸w Szynowych PESA w Bydgoszczy.
Uczniom i opiekunom gratulujemy pomys艂owo艣ci, kreatywno艣ci, innowacyjno艣ci i wynalazczo艣ci.