Rolnicy na "Panoramie P贸l" Drukuj Email
Wpisany przez Marcin 艢wiadek
czwartek, 21 czerwca 2018 15:32
Uczniowie klas I, II i III Technikum Rolniczego z Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczyli w spotkaniu polowym "Panorama P贸l". Organizatorem tej imprezy by艂 Zesp贸艂 Timac Agro Polska wraz z firm膮 Maisadour. Spotkanie odby艂o si臋 w miejscowo艣ci Lipowo, na polach Zak艂adu Produkcyjno-Do艣wiadczalnego UWM "Ba艂cyny", kt贸ry wsp贸艂pracuje z Uniwersytetem Warmi艅sko-Mazurskim w Olsztynie. Na poletkach do艣wiadczalnych uczniowie mogli zapozna膰 si臋 z najnowszymi technologiami nawo偶enia stosowanymi w uprawie pszenicy ozimej, kukurydzy i rzepaku jarym. Na poszczeg贸lnych sektorach z ro艣linami uprawnymi prelegenci omawili zastosowane rozwi膮zania, dawki zastosowanych nawoz贸w oraz terminy ich aplikacji. Prezentowane by艂y tak偶e nowe odmiany kukurydzy na zbi贸r na kiszonk臋 i na ziarno.  Po prezentacji uczestnicy mogli zadawa膰 pytania dotycz膮ce poszczeg贸lnych rozwi膮za艅 technologicznych. Organizatorzy zadbali tak偶e o cz臋艣膰 integracyjno-rozrywkow膮 spotkania. Do dyspozycji uczestnik贸w by艂y r贸偶nego rodzaju stoiska z grami zr臋czno艣ciowymi. Po zako艅czonym spotkaniu wszyscy uczestnicy mogli posili膰 si臋 potrawami przyrz膮dzonymi na grilu. Tego tupu spotkania s膮 bardzo dobr膮 form膮 zdobywania nowych wiadomo艣ci, poszerzania swojej wiedzy zar贸wno teoretycznej jak i praktycznej.