MICHA艁 FINALIST膭 OG脫LNOPOLSKIEGO KONKURSU ROLNICZEGO Drukuj Email
Wpisany przez Rafa艂 Szynkiewicz
poniedzia艂ek, 28 maja 2018 09:53
W ubieg艂y pi膮tek 55 uczni贸w z 18 szk贸艂 rolniczych wojew贸dztwa kujawsko-pomorskiego oraz tych, kt贸rych organem prowadz膮cym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, stan臋艂o do VI Edycji Og贸lnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uprawie i Integrowanej Ochronie Ro艣lin. Celem tego konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu uprawy i integrowanej ochrony ro艣lin rolniczych, szerzenie idei bezpiecznej pracy z pestycydami oraz promowanie najlepszych szk贸艂 i uczni贸w.
Tegorocznym tematem zmaga艅 konkursowych by艂a uprawa i integrowana ochrona pszenicy ozimej i jarej. Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 reprezentowali uczniowie klasy I technikum rolniczego: Patrycja St臋pie艅, Jakub Drza偶d偶ewski oraz Micha艂 Lipi艅ski. Po cz臋艣ci polegaj膮cej na rozwi膮zywaniu zada艅 tekstowych,  uczestnicy z najwy偶szymi wynikami wzi臋li udzia艂 w cz臋艣ci praktycznej. Z dum膮 informujemy, 偶e Micha艂 Lipi艅ski zaj膮艂 wysokie 5 miejsce i uzyska艂 tytu艂 finalisty jako jedyny pierwszoklasista. Uczni贸w do konkursu przygotowywa艂a Katarzyna Boniecka, a doskona艂y wynik ucznia Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 艣wiadczy o wysokim poziomie kszta艂cenia zawodowego w szkole. Zach臋camy tegorocznych gimnazjalist贸w, by wzi臋li to pod uwag臋, przy wyborze szko艂y ponadgimnazjalnej w zbli偶aj膮cej si臋 rekrutacji.