POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY O OBRONIE CYWILNEJ Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Krzykalska
艣roda, 23 maja 2018 15:08
W dniu 21.05.2018 w siedzibie Urz臋du Starostwa Powiatowego w Golubiu Dobryniu odby艂a si臋  VI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej. W zawodach wzi臋艂y udzia艂 dwuosobowe reprezentacje szk贸艂 ponadgimnazjalnych z Powiatu Golubsko- Dobrzy艅skiego, wy艂onione na etapie rywalizacji w szko艂ach. Uczestnicy rozwi膮zywali test sk艂adaj膮cy si臋 z 45 pyta艅, a nast臋pnie musieli si臋 wykaza膰 umiej臋tno艣ci膮 udzielania pierwszej pomocy. O ostatecznej klasyfikacji decydowa艂a suma punkt贸w uzyskanych przez zespo艂y. Nasz膮 szko艂臋 reprezentowa艂y uczennice klasy I Technikum Ekonomicznego Anna Targo艅ska i Julia Garkowska, kt贸re zaj臋艂y III miejsce. G艂贸wnym celem Olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej oraz przygotowanie m艂odzie偶y szk贸艂 ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowa艅 w obliczu zagro偶e艅 cywilizacyjnych. Mia艂 on promowa膰 w艂a艣ciwe postawy wobec zagro偶e艅, uczy膰 prawid艂owego zachowania i reagowania w razie niebezpiecze艅stwa.