Pami臋tamy... Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
czwartek, 19 kwietnia 2018 14:40
Dzi艣 mija 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz 25 rocznica ods艂oni臋cia Pomnika Pami臋ci 呕yd贸w - mieszka艅c贸w Golubia i Dobrzynia, kt贸rym od trzech lat opiekuj膮 si臋 nasi uczniowie. Z tej okazji uczestniczyli艣my w miejskich obchodach tego wa偶nego 艣wi臋ta. Nasi uczniowie ju偶 od kilku dni przygotowywali 偶onkile w ramach akcji organizowanej przez Muzeum Historii 呕yd贸w Polskich POLIN. Dzi艣 rozdawali艣my je uczestnikom uroczysto艣ci oraz uczniom Zespo艂u Szk贸艂 nr 2. Zadbali艣my si臋 tak偶e o otoczenie pomnika  teren wok贸艂 niego zosta艂 uporz膮dkowany, posadzili艣my tak偶e przyniesione przez uczni贸w kwiat贸w. Nasi harcerze wystawili wart臋 honorow膮 przy pomniku, a nauczyciel historii, Szymon Wi艣niewski, wyg艂osi艂 dla  uczestnik贸w uroczysto艣ci prelekcj臋 na temat dobrzy艅skich i golubskich 呕yd贸w i ich los贸w. W naszej szkole mo偶na by艂o tak偶e obejrze膰 wystaw臋 "Zapomniani bohaterowie", po艣wi臋con膮 Polakom, kt贸rzy ratowali 呕yd贸w w czasie II wojny 艣wiatowej. W czasie uroczysto艣ci zabra艂a g艂os tak偶e Pani Alicja Metel - jedna z inicjatorek powstania pomnika, kt贸ra nie szcz臋dzi艂a s艂贸w uznania naszej m艂odzie偶y. Postawa naszych uczni贸w 艣wiadczy o tym, 偶e pami臋膰 o przesz艂o艣ci jest dla nich r贸wnie wa偶na, jak plany na przysz艂o艣膰.