Ze szko艂y na rynek pracy Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Gurtowska
wtorek, 10 kwietnia 2018 06:59
Od lutego 2018r. z Zespole Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu Dobrzyniu prowadzone s膮 zaj臋cia z doradztwa zawodowego grupowego w ramach Projektu Unijnego "Kszta艂cenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzy艅skim"
Zaj臋cia odbywaj膮 si臋 w 6 grupach obejmuj膮cych: kl. II Zasadnicza Szko艂y Zawodowej, kl. I Bran偶owej Szko艂y I Stopnia oraz kl. Technikum ( I Technikum Ekonomiczne, I Technikum Organizacji Reklamy, II Technikum Organizacji Reklamy)
Program zawiera tre艣ci dotycz膮ce informacji o zawodach, kwalifikacjach, stanowiskach pracy, mo偶liwo艣ciach uzyskania kwalifikacji zgodnych z potrzebami rynku pracy i predyspozycjami uczni贸w.
Uczniowie na zaj臋ciach ucz膮 si臋 pisa膰 CV, List Motywacyjny, rozwi膮zuj膮 testy predyspozycji zawodowych.
Na zaj臋ciach z doradztwa zawodowego uczniowie s膮 zapoznawani z informacjami dotycz膮cymi rozmowy kwalifikacyjne np. jak si臋 do niej przygotowa膰 oraz jakich b艂臋d贸w unika膰.
W ramach realizacji zaj臋膰 uczniowie kl. I Technikum Organizacji Reklamy w dn. 06.04.2018r. odwiedzili oddzia艂 Ochotniczego Hufca Pracy w Golubiu- Dobrzyniu. Uczniowie dowiedzieli si臋 kilku ciekawych informacji dotycz膮cych dzia艂ania OHP oraz jakie kryteria spe艂nia膰 aby np. podj臋膰 prac臋 w czasie wakacji.