Turniej Wiedzy Po偶arniczej "M艂odzie偶 zapobiega po偶arom" Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Krzykalska
czwartek, 29 marca 2018 19:18
W dniu 27.03.2018r odby艂y si臋 eliminacje miejsko - gminne Og贸lnopolskiego Turnieju Wiedzy Po偶arniczej "M艂odzie偶 zapobiega po偶arom" w W臋giersku. Nasz膮 szko艂臋 reprezentowali uczniowie w sk艂adzie Aleksandra Gabrychowicz z klasy II TOR, Paulina S艂awkowska z Klasy III TE i Mariusz Rumi艅ski z klasy IV TE. Konkurs rozgrywa艂 si臋  w 3 kategoriach wiekowych obejmuj膮cych: szko艂臋 podstawow膮, gimnazjum oraz szko艂臋 ponadgimnazjaln膮 zmagania rozpoczn膮 od etapu gminnego, kt贸ry cz臋sto poprzedzaj膮 eliminacje szkolne ze wzgl臋du na du偶e zainteresowanie. Tematyka turnieju obejmuje szeroko poj臋te zagadnienia z dziedziny ratownictwa i po偶arnictwa. Uczestnicy zmagali si臋 z pytaniami z historii po偶arnictwa, struktur PSP i OSP, przepis贸w i zasad przeciwpo偶arowych po przepisy budowlane i wiele innych. Na podstawie regulaminu Og贸lnopolskiego Turnieju Wiedzy Po偶arniczej jury eliminacji w sk艂adzie: Piotr Kubacki, Joanna Fr膮czek, Kazimierz Panter po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do fina艂u powiatowego w kategorii szk贸艂 ponadgimnazjalnych:  I miejsce zaj臋艂a Joanna D膮browska - OSP Wrocki, II miejsce Weronika Wi臋czkowska - OSP Wrocki,  III Mariusz Rumi艅ski - ZS nr 2, IV Nataniel Rutkowski - ZS nr 1  i  V Aleksandra Gabrychowicz  - ZS nr 2. Zwyci臋zcom serdecznie gratulujemy i 偶yczymy sukces贸w w dalszych etapach konkursu.