Konkurs "Oni tworzyli nasz膮 histori臋" Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Wi艣niewski
wtorek, 20 marca 2018 15:39
Olga Aksamit z IV klasy technikum ekonomicznego zosta艂a wyr贸偶niona w wojew贸dzkim konkursie historycznym "Oni tworzyli nasz膮 histori臋". Uczennica napisa艂a prac臋 o swoim pradziadku - Franciszku Aksamicie - 偶o艂nierzu Armii Andersa.
Do X edycji wojew贸dzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. El偶biety Zawackiej "Oni tworzyli nasz膮 histori臋" wp艂yn臋艂y 艂膮cznie 33 prace. W poniedzia艂ek cz艂onkowie kapitu艂y, podczas uroczystej gali w Sali Mieszcza艅skiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu wr臋czyli wyr贸偶nionym nagrody.
Pisemne prace dokumentuj膮ce losy nieznanych bohater贸w oraz wspomnienia uczestnik贸w i 艣wiadk贸w wa偶nych wydarze艅 w dziejach Polski i naszego regionu o tematyce "O ludziach", "O wydarzeniach" lub "Album rodzinny" mo偶na by艂o nadsy艂a膰 w dw贸ch kategoriach wiekowych: dla uczni贸w VII klas szk贸l podstawowych, II i III klasy gimnazjum oraz  dla uczni贸w lice贸w, technik贸w i szk贸艂 bran偶owych. W kategorii pierwszej nades艂ano 11 prac, za艣 uczniowie szk贸艂 ponadgimnazjalnych zg艂osili do konkursu 22 prace.
W艣r贸d wyr贸偶nionych po raz pierwszy znalaz艂a si臋 uczennica naszej szko艂y - Olga Aksamit z klasy IV technikum ekonomicznego. Opiekunem uczennicy by艂 nauczyciel historii Szymon Wi艣niewski.
Wi臋cej o konkursie mo偶na przeczyta膰 na stronie internetowej Urz臋du Marsza艂kowskiego w Toruniu: