ROLNIK NA MEDAL w ZS 2 Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Boniecka
pi膮tek, 16 marca 2018 14:15
W dniu 15 marca 2018 roku M艁ODZI ROLNICY naszej szko艂y, w sk艂adzie Jan Osmo艂a, Jakub Jurkiewicz oraz Przemys艂aw Rutkowski wzi臋li udzia艂 w wojew贸dzkim Konkursie Wiedzy Rolniczej "ROLNIK NA MEDAL", zorganizowanym przez Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 3 im. B. Che艂mickiego w Rypinie przy wsp贸艂pracy Wydzia艂u Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy.
Celem konkursu by艂o rozwijanie w艣r贸d m艂odzie偶y zainteresowa艅 rolnictwem oraz popularyzacja i pog艂臋bianie wiedzy rolniczej, poza wiadomo艣ci i umiej臋tno艣ci zawodowe obj臋te programem nauczania w szko艂ach rolniczych, ukazanie walor贸w 艣rodowiska wiejskiego jako miejsca pracy i 偶ycia na wsi oraz umo偶liwienie trwa艂ego 艂膮czenia wiedzy teoretycznej z umiej臋tno艣ciami praktycznymi jako podstawowej zasady nauczania.
Z dum膮 informujemy, i偶 Przemys艂aw Rutkowski, ucze艅 klasy IV technikum rolniczego w Zespole Szk贸艂 nr 2, zdoby艂 IV miejsce. Przygotowywa艂 si臋 on pod czujnym okiem nauczyciela przedmiot贸w zawodowych Rafa艂a Szynkiewicza, kt贸rego uczniowie wiele razy byli laureatami i finalistami konkurs贸w i olimpiad rolniczych. Przemkowi oraz opiekunowi serdecznie gratulujemy.