Tajniki zawodu spawacza Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
czwartek, 01 marca 2018 15:34
W Zespole Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu w tym roku szkolnym realizowany jest projekt "Kszta艂cenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzy艅skim". W ramach tego projektu uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu mog膮 podnosi膰 swoje kwalifikacje poprzez udzia艂 w bezp艂atnych kursach (m.in. prawo jazdy kategorii B, spawanie, w贸zki wid艂owe, florystyka, wiza偶), wyjazdach zawodoznawczych, sta偶ach i praktykach, dodatkowych zaj臋ciach.  Zdobyte umiej臋tno艣ci z pewno艣ci膮 zwi臋ksz膮 szanse naszych uczni贸w na rynku pracy. Projekt jest finansowany w  85 %  ze 艣rodk贸w Europejskiego Funduszu Spo艂ecznego, za艣 w 15 % ze 艣rodk贸w w艂asnych  powiatu golubsko-dobrzy艅skiego. Ca艂kowity koszt projektu to prawie 2 mln. z艂otych. Ju偶  w ferie pierwsza grupa pe艂noletnich  uczni贸w rozpocz臋艂a kurs spawania. Pierwsze wra偶enia s膮 bardzo pozytywne - uczniowie z ogromnym zaanga偶owaniem poznaj膮 tajniki zawodu spawacza, kt贸ry wymaga dobrej sprawno艣ci fizycznej i manualnej, ale daje szans臋 na znalezienie bardzo dobrze p艂atnej pracy.