O krok przed wszystkimi Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
czwartek, 01 marca 2018 15:08
W 艣rod臋 w Pa艂acu Prezydenckim zosta艂a zainaugurowana si贸dma edycja akcji Narodowe Czytanie, w kt贸rej od pocz膮tku bierze udzia艂 Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2. Poniewa偶 tegoroczna ods艂ona ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania przez Polsk臋 niepodleg艂o艣ci, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej og艂osi艂, 偶e narodow膮 lektur膮, czytan膮 8 wrze艣nia 2018 roku, b臋dzie "Przedwio艣nie" Stefana 呕eromskiego. Tego samego dnia uczniowie klasy IV technikum ekonomicznego czytali w艂a艣nie t臋 lektur臋 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej! Po odczytaniu fragment贸w tej wa偶nej powie艣ci uczniowie uczestniczyli w ciekawym wyk艂adzie Pana Dariusza Pniewskiego - Prodziekana ds. Studenckich i Kszta艂cenia Wydzia艂u Filologicznego UMK w Toruniu. Tematem wyk艂adu by艂 obraz Baku w "Przedwio艣niu" i losy Polak贸w w Azerbejd偶anie. Lekcja w bibliotece stanowi艂a zako艅czenie cyklu zaj臋膰 z j臋zyka polskiego dotycz膮cych  powie艣ci 呕eromskiego. Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 艣ci艣le wsp贸艂pracuje z Miejsk膮 i Powiatow膮 Bibliotek膮 Publiczn膮 w Golubiu-Dobrzyniu oraz Wydzia艂em Filologicznym UMK - wkr贸tce kolejne, literackie spotkania!