Spotkanie z policjantem KPP Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Wi艣niewska
wtorek, 27 lutego 2018 18:51
Spotkanie z policjantem KPP6 lutego po raz czternasty obchodzony by艂 Dzie艅 Bezpiecznego Internetu (DBI). Dostrzegaj膮c potrzeb臋 informowania o zagro偶eniach, jakie czyhaj膮 na u偶ytkownik贸w Internetu,  w tym dniu uczniowie klas I Technikum i Bran偶owej Szko艂y I Stopnia mieli spotkanie z asp. szab. Ma艂gorzat膮 Lipi艅sk膮 z Komendy Powiatowej w Golubiu-Dobrzyniu. Policjantka przedstawi艂a  najpopularniejsze sposoby, jakimi pos艂uguj膮 si臋 przest臋pcy dzia艂aj膮cy w sieci. M贸wi艂a r贸wnie偶 o tym, co powinno obudzi膰 nasz膮 czujno艣膰 i jak powinien si臋 zachowa膰 ka偶dy u偶ytkownik Internetu, przed rozpocz臋ciem korzystania z jego pozytywnych mo偶liwo艣ci. Poda艂a kilka prostych zasad, dzi臋ki kt贸rym mo偶emy unikn膮膰 stania si臋 ofiar膮 internetowego przest臋pcy.
Asp. sztab. Ma艂gorzata Lipi艅ska jest r贸wnie偶 specjalist膮 do spraw nieletnich, dlatego r贸wnie偶 ten problem by艂 poruszany na spotkaniu. Wyja艣ni艂a uczniom poj臋cia zwi膮zane z t膮 tematyk膮, czyli nieletni, czyn karalny, demoralizacja. Nast臋pnie poda艂a przyk艂ady zachowa艅 艣wiadcz膮cych o niedostosowaniu spo艂ecznym. Zwr贸ci艂a szczeg贸ln膮 uwag臋 na realizacj臋 obowi膮zku szkolnego, przemoc fizyczn膮, s艂own膮 i psychiczn膮 oraz za偶ywanie substancji psychoaktywnych i spo偶ywania alkoholu. Na zako艅czenie uczniowie dowiedzieli si臋, jakie 艣rodki mo偶e zastosowa膰 s膮d rodzinny wobec nieletnich.
Mamy nadziej臋, 偶e dzi臋ki takim spotkaniom zdo艂amy ustrzec uczni贸w przed pope艂nieniem nierozwa偶nych czyn贸w, kt贸re sko艅czy膰 si臋 dla nich mog膮 powa偶nymi konsekwencjami.
Szkolny Zesp贸艂 d/s Profilaktyki i Wychowania