Wycieczka MIKO艁AJKOWA do Torunia Drukuj Email
Wpisany przez ks. Tomasz Kaszanek
czwartek, 14 grudnia 2017 22:04
W miko艂ajkow膮 艣rod臋 grupa 40 uczni贸w Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 - wraz ze swoimi opiekunami i katechet膮 ks. Tomaszem - wyruszy艂a do Torunia na ca艂odniow膮 wypraw臋.
Nasz膮 wycieczk臋 rozpocz臋li艣my od wnikliwego zwiedzania 6-pi臋trowego Centrum Nowoczesno艣ci, czyli M艂yna Wiedzy. Kreatywne zaj臋cia na wielu interaktywnych eksponatach pozwoli艂y nam po艂膮czy膰 super zabaw臋 (a momentami kole偶e艅sk膮 rywalizacj臋) i nauk臋  - w jednym.
Nast臋pnie udali艣my si臋 na toru艅skie Stare Miasto by zobaczy膰 zim膮 tamtejsze zabytki i t臋tni膮ce 偶yciem, roz艣wietlone Jarmarki Bo偶onarodzeniowe.
Po zrobieniu wsp贸lnego zdj臋cia wszystkich uczestnik贸w wyprawy - wst膮pili艣my r贸wnie偶 do PLANETARIUM, by tam, w wygodnych fotelach obejrze膰 (zarezerwowany odpowiednio wcze艣niej) ciekawy pokaz astronomiczny pt.: "Wiruj膮ca ziemia".
Na zako艅czenie wycieczki udali艣my si臋 do Centrum Sportu i Rekreacji "OLENDER" w Nieszawce Wielkiej. Wszyscy ch臋tni mogli skorzysta膰 z atrakcji obiektu tzn.: skorzysta膰 z wej艣cia na basen lub wzi膮膰 udzia艂 w "mini turnieju bowling" na tamtejszej kr臋gielni. Wielu naszych uczni贸w sprawdzi艂o swoje umiej臋tno艣ci w zawodach zr臋czno艣ciowych o prawdziwy puchar 艢wi臋tego Miko艂aja.
Pe艂ni entuzjazmu, wielu wra偶e艅 i nieukrywanej rado艣ci z udanej wyprawy do Miasta Kopernika - w godzinach wieczornych - powr贸cili艣my do Golubia-Dobrzynia. Jeste艣my wdzi臋czni Dyrekcji Szko艂y i nauczycielom za umo偶liwienie nam prze偶ycia atrakcyjnego dnia miko艂ajkowego i liczymy na kolejne - mo偶e tym razem typowo zimowe - wyjazdy z naszego tzw. dobrzy艅skiego "ROLNIKA".