Stypendysta Prezesa Rady Ministr贸w Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
poniedzia艂ek, 04 grudnia 2017 23:00

Ma jedn膮 z najwy偶szym 艣rednich w szkole i znalaz艂 si臋 w elitarnym gronie najlepszych uczniów województwa kujawsko – pomorskiego. O kim mowa? To Rafa艂 Pietrkiewicz, ucze艅 klasy IV TE w Zespole Szkó艂 nr 2 w Golubiu – Dobrzyniu. W miniony czwartek w  I Liceum Ogólnokszta艂c膮cym im. Miko艂aja Kopernika w Toruniu odby艂o si臋 uroczyste wr臋czenie stypendiów dla uzdolnionej m艂odzie偶y naszego województwa. Stypendium Prezesa Rady Ministrów, przyznaje si臋 uczniowi, który otrzyma艂 promocj臋 z wyró偶nieniem, uzyskuj膮c przy tym najwy偶sz膮 w danej szkole 艣redni膮 ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej  w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskuj膮c w niej najwy偶sze wyniki, a w pozosta艂ych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Takie warunki spe艂ni艂 Rafa艂 Pietrkiewicz, któremu sk艂adamy wyrazy uznania za jego wysi艂ek w艂o偶ony w zdobywanie wiedzy. Warto przypomnie膰, 偶e starszy brat Rafa艂, Jakub, tak偶e by艂 stypendyst膮 Prezesa Rady Ministrów w 2014 roku i naszym uczniem. Najwyra藕niej to taka rodzinna (wspania艂a!) tradycja... Serdecznie gratulujemy m艂odemu stypendy艣cie, jego rodzicom i nauczycielom.