50 Jubileuszowy Rajd Pieszy szlakiem Fryderyka Chopina Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kowalska
poniedzia艂ek, 09 pa藕dziernika 2017 14:32
W sobot臋 07 pa藕dziernika uczniowie naszej szko艂y uczestniczyli w Jubileuszowym 50 Rajdzie Pieszym szlakiem Fryderyka Chopina z Szafarni do Golubia-Dobrzynia organizowany przez Oddzia艂 PTTK. Celem rajdu by艂o propagowanie aktywnego sp臋dzania czasu wolnego oraz uczulanie uczni贸w na pi臋kno krajobrazu. Jak co roku na t臋 wycieczk臋 zdecydowa艂a si臋 te偶 nasza szko艂a. Rajd reprezentowali uczniowie technikum ekonomicznego, technikum architektury krajobrazu oraz technikum organizacji reklamy. Wszyscy w dobrym nastroju zebrali艣my si臋 o godz. 8.30 przy Zespole Szk贸艂 Miejskich i stamt膮d odjechali艣my autokarami do Szafarni. W  Szafarni w O艣rodku Chopinowskim dokonano otwarcia Rajdu przez Dyrektora Zamku Golubskiego i ponad 500-set piechur贸w wyruszy艂o w tras臋. Maszerowali艣my ponad 14 km, podziwiaj膮c jesienne uroki krajobrazu le艣nego a tak偶e i wiejskiego. W po艂owie drogi na uczestnik贸w rajdu czeka艂o ognisko, gdzie mo偶na by艂o upiec kie艂bask臋 a tak偶e odpocz膮膰 przed dalsz膮 tras膮 wiod膮c膮 za Zamek Golubski. Po dotarciu na Zamek Golubski miejsca docelowego czeka艂 na uczestnik贸w gor膮cy posi艂ek. Nast臋pnie Dyrektor Zamku z Burmistrzem Miasta oraz W贸jtem Radomina dokonali dekoracji rajdu i dla ka偶dej szko艂y uczestnicz膮cej w rajdzie wr臋czyli dyplomy i pami膮tkowe statuetki.
Naszym piechurom dzi臋kujemy za udzia艂 i zapraszamy na kolejny Wiosenny Rajd Pieszy do Ciechocina.