Edukacja Nowej Generacji Drukuj Email
Wpisany przez Wies艂aw D膮bek, Bartosz 艁臋gowski
艣roda, 04 pa藕dziernika 2017 10:33
W dniu 26 wrze艣nia 2017 roku w P艂ocku, uczestniczyli艣my w seminarium  dla dyrektor贸w i nauczycieli pn. "Edukacja Nowej Generacji - w poszukiwaniu nowego modelu szko艂y". Reprezentowali艣my w ten spos贸b dyrekcj臋 naszej szko艂y i 艣rodowiska nauczycielskiego.
Celem seminarium by艂o:
- prezentacja innowacyjnych rozwi膮za艅 organizacji pracy szko艂y w spo艂ecze艅stwie postindustrialnym ? studium przypadku;
- przedstawienie pracy projektowej uczni贸w z wykorzystaniem mobilnej technologii i prezentacja metod kszta艂tuj膮cych i rozwijaj膮cych umiej臋tno艣ci poszukiwania, tworzenia, przetwarzania i tworzenia nowych tre艣ci;
- integracja 艣rodowiska edukacyjnego wok贸艂 nowych strategii edukacyjnych.

W trakcie seminarium zosta艂y przedstawione:
W cz臋艣ci I.
- Teoria: Trendy, wyzwania i innowacyjne modele dydaktyczne (Innowacyjne strategie edukacyjne).
- Praktyka: Budowanie skutecznej strategii innowacyjnej edukacji.
- Kreacja: Projektowanie 艣rodowiska edukacyjnego i nowych modeli dydaktycznych.
W cz臋艣ci II.
- Dydaktyka nowego wymiaru; w formie warsztat贸w lekcje pokazowe i prezentacja modeli, form pracy i narz臋dzi dydaktycznych wdra偶anych w ramach innowacyjnego programu ?Edukacja Nowej Generacji? w Mysiadle (Zaj臋cia prowadzone przez uczni贸w, kt贸rzy uczestnicz膮 w realizacji innowacyjno艣ci).