Nie ma 艣mieci - s膮 surowce Drukuj Email
Wpisany przez Anna Skrobiszewska
czwartek, 28 wrze艣nia 2017 08:42
"Nie ma 艣mieci -  s膮 surowce" to przes艂anie tegorocznej edycji Akcji Sprz膮tanie 艣wiata. Polska. Fundacja Nasza Ziemia i partnerzy Akcji zwracaj膮 w ten spos贸b uwag臋 na to, 偶e przedmioty, kt贸re potocznie nazywamy 艣mieciami, s膮 w rzeczywisto艣ci surowcami. Nie mog膮 one ko艅czy膰 jako "艣mieci" - na sk艂adowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregacj臋 odpad贸w powinny z powrotem trafia膰 do wykorzystania, funkcjonuj膮c jako zas贸b w Gospodarce o Obiegu Zamkni臋tym (GOZ).
Podczas Akcji 15 wrze艣nia uczniowie klas pierwszych Technikum Ekonomicznego, Informatycznego i Rolniczego oraz Organizacji Reklamy wraz z Pedagogiem szkolnym i nauczycielami wychowania fizycznego zbierali odpady z Osiedla Drw臋ckiego oraz terenu wok贸艂 OSiRu. Zlikwidowane zosta艂y dzikie wysypiska a 艣mieci posegregowane. Dzia艂aniom tym towarzyszy艂y kampania informacyjno-edukacyjna. Akcja prowadzona by艂a wsp贸lnie z Urz臋dem Miasta, kt贸ry dostarczy艂 worki i r臋kawice oraz zapewni艂 odbi贸r 艣mieci.
"Pami臋tajmy, 偶e chodzi o to, aby pokocha膰 sw贸j najmniejszy skrawek Ziemi, tak na co dzie艅, po prostu"- Mira Stanis艂awska-Meysztowicz