ZAMEK GOLUBSKI ZDOBYTY! Drukuj Email
Wpisany przez Wichrowski
艣roda, 24 maja 2017 08:40
W dniu 21.05.2017r. na Zamku Golubskim odby艂 si臋 XVII Przegl膮d Zespo艂贸w Ludowych. W ramach Przegl膮du zorganizowane zosta艂y zawody sprawno艣ciowe dla uczni贸w z Zespo艂贸w Szk贸艂 kszta艂c膮cych w kierunkach rolniczych z regionu Kujaw i Pomorza. W konkursie wzi臋艂o udzia艂 6 szk贸艂 z naszego wojew贸dztwa: Toru艅, Brodnica, Gronowo, Grubno, Kowalewo-Pomorskie oraz ZS nr2 z Golubia-Dobrzynia. Zawody polega艂y na przeprowadzeniu 5 konkurencji: strzelanie z kuszy, bieg z taczk膮 wype艂nion膮 kostkami s艂omy, rzut kostk膮 s艂omy przy pomocy wide艂, rzut podkow膮 do celu oraz wy艣cig na nartach Bolkowych. W pierwszych czterech konkurencjach zawodnicy startowali indywidualnie, natomiast w ostatniej ? wy艣cigu na nartach - wszyscy uczestnicy. Po podliczeniu wynik贸w w poszczeg贸lnych konkurencjach najlepsz膮 dru偶yn膮 okaza艂a si臋 reprezentacja naszej szko艂y, kt贸ra tym samym zaj臋艂a I miejsce w konkursie. ZS nr2 reprezentowali: Mateusz Afelt, Przemys艂aw Rutkowski, Szymon K臋sicki, Tomasz Sieci艅ski oraz opiekunowie ? Jakub Piotrkowski i Aleksander Wichrowski. Przybyli go艣cie poza zmaganiami sprawno艣ciowymi mieli mo偶liwo艣膰 obejrzenia oraz wys艂uchania pie艣ni i ta艅c贸w w wykonaniu zespo艂贸w ludowych, a tak偶e degustacji produkt贸w tradycyjnych z regionu naszego wojew贸dztwa.