NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA Drukuj Email
Wpisany przez D膮bek
艣roda, 24 maja 2017 07:24
Po raz kolejny uczniowie Naszej Szko艂y uczestniczyli w realizacji narodowego programu, maj膮cego na celu rozwijanie zainteresowa艅 uczni贸w przez promocj臋 i wspieranie czytelnictwa dzieci i m艂odzie偶y. Tym razem go艣cili艣my w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu, aby spotka膰 si臋 z Przemys艂awem Semczukiem - polskim dziennikarzem, publicyst膮 i pisarzem, specjalizuj膮cym si臋 w literaturze zwi膮zanej z histori膮 Polski okresu PRL - u. By艂a to 偶ywa lekcja w formie warsztat贸w o tym,  jak si臋 pisze np. opowiadania lub powie艣ci.
Pod opiek膮 nauczyciela - bibliotekarza Wies艂awa D膮bka w warsztatach udzia艂 wzi臋艂y uczennice III klasy Technikum Ekonomicznego: Paulina Olszewska, Agata Opali艅ska i Ewa Stankiewicz, uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego, prowadzonego przez nasz膮 polonistk臋 Agnieszk臋 Brzostowsk膮. Na koniec pisarz przekaza艂 na potrzeby szkolnej biblioteki unikatowy, bo opatrzony w艂asnym autografem, egzemplarz swojej ksi膮偶ki Wampir z Zag艂臋bia, kt贸ra niew膮tpliwie wzbogaci nasz ksi臋gozbi贸r.