WYJAZD STUDYJNY MURABET Drukuj Email
Wpisany przez Wi艣niewski
czwartek, 20 kwietnia 2017 09:38
Dzi臋ki wsp贸艂pracy Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu oraz firmy "Murabet" grupa 10 uczni贸w wzi臋艂a udzia艂 w trzydniowym wyje藕dzie studyjnym do Zielonej G贸ry. M艂odzie偶 zobaczy艂a jak wygl膮daj膮 warsztaty zawodowe w Zespole Szk贸艂 Budowalnych oraz przede wszystkim pozna艂a proces produkcji w firmie Fast, kt贸ra specjalizuje si臋 w tworzeniu tynk贸w, farb oraz klei budowalnych. Firma Fast, mimo tego, 偶e zatrudnia tylko oko艂o 120 os贸b produkuje tynki, farby i kleje budowlane na niemal ca艂膮 Europ臋 zachodni膮. Uczniowie zwiedzaj膮c firm臋 mogli zobaczy膰 jak wygl膮da proces produkcji i zapozna膰 si臋 z produktami, z kt贸rych korzystaj膮 w czasie praktycznej nauki zawodu.
Grupa zwiedzi艂a r贸wnie偶 Zielon膮 G贸r臋, Lubuskie Muzeum Wojskowe oraz Skansen Etnograficzny w Ochli. W tym ostatnim uczniowie zapoznali si臋 z dawnymi technikami budowy budynk贸w drewnianych.