Napisali艣my dyktando w Bydgoszczy Drukuj Email
Wpisany przez Zieli艅ska
艣roda, 12 kwietnia 2017 11:01
10 kwietnia 2017 r. w gmachu Biblioteki G艂贸wnej UKW w Bydgoszczy odby艂a si臋 V edycja Bydgoskiego Dyktanda J臋zyka Rosyjskiego. Przedsi臋wzi臋cie to adresowane by艂o do uczni贸w szk贸艂 艣rednich z ca艂ego wojew贸dztwa kujawsko - pomorskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem obj臋li : Prezydent Bydgoszczy oraz Kujawsko - Pomorski Kurator O艣wiaty. G艂贸wnym organizatorem konkursu by艂 Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW, a wsp贸艂organizatorami - naukowcy Ba艂tyckiego Uniwersytetu Federalnego im. I. Kanta w Kaliningradzie. Tegoroczna edycja sta艂a si臋 okazj膮 do upami臋tnienia rosyjskiego pisarza i dziennikarza Siergieja Dow艂atowa. Po przybli偶eniu postaci rozpocz臋艂o si臋 dyktando, w kt贸rym wykorzystano fragmenty jego tw贸rczo艣ci.
Nasza szko艂a ju偶 po raz czwarty wzi臋艂a udzia艂 w dyktandzie rosyjskoj臋zycznym. Cieszymy si臋, 偶e w V edycji dyktanda uczennica Milena Sanecka z kl. I TEI mog艂a zaprezentowa膰 swoje umiej臋tno艣ci w zakresie ortografii rosyjskiej oraz mia艂a mo偶liwo艣膰 kontaktu z 偶ywym j臋zykiem.
Gratulujemy i 偶yczymy kolejnych sukces贸w.