Komputerowy 膰pun Drukuj Email
Wpisany przez Pedagog
pi膮tek, 07 kwietnia 2017 06:52
Dnia 30 marca 2017 r. w Zespole Szk贸艂 nr 2 odby艂o si臋 spotkanie uczni贸w z Krzysztofem Piers膮, na temat uzale偶nienia od gier komputerowych i telefon贸w kom贸rkowych. Prelegent napisa艂 ksi膮偶k臋 "Komputerowy 膰pun". Przez wiele lat zmaga艂 si臋 z uzale偶nieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony r贸wie艣nik贸w. Nauczy艂 si臋 przezwyci臋偶a膰 strach, realizowa膰 plany 偶yciowe i walczy膰 z w艂asnymi s艂abo艣ciami. Teraz przekazuj臋 swoj膮 wiedz臋 dalej, osobom, kt贸re potrzebuj膮 wsparcia, kt贸re by膰 mo偶e pogubi艂y si臋 po drodze. Przede wszystkim jednak jestem dziennikarzem prasowo-internetowo-telewizyjnym . Pisze opowiadania, scenariusze, w przysz艂o艣ci planuj臋 r贸wnie偶 napisa膰 kilka powie艣ci fantastycznych.
Podczas spotkania autor ostrzeg艂 uczni贸w przed gr膮 "Niebieski wieloryb". Przedstawi艂 mechanizm dzia艂ania tej gry i powiedzia艂, dlaczego jest tak niebezpieczna. Radzi艂, aby w og贸le jej nie rozpoczyna膰, bo skutki mog膮 by膰 tragiczne.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani tre艣ci膮 spotkania. Wida膰, 偶e ta tematyka nie jest im obca. Zapewne niejeden z nich ma problem z rozs膮dnym  u偶ywaniem telefonu kom贸rkowego i korzystaniem z gier w spos贸b kontrolowany. Projekt profilaktyczny sfinansowa艂a Rada Rodzic贸w naszej szko艂y.