NARODOWE 艢WI臉TO NIEPODLEG艁O艢CI Drukuj Email
Wpisany przez Machado
wtorek, 15 listopada 2016 08:11
W ubieg艂y czwartek 10 listopada,  w ramach obchod贸w Narodowego 艢wi臋ta Niepodleg艂o艣ci w Zespole Szk贸艂 nr 2 odby艂a si臋 uroczysta akademia. Uczniowie klas technikum przygotowali program "Droga do wolno艣ci", w kt贸rym poprzez inscenizacje, recytacje oraz 艣piew, zaprezentowali d艂ug膮 i krwaw膮 drog臋 Polak贸w do odzyskania niepodleg艂o艣ci. Us艂yszeli艣my m.in. pie艣ni "Rozkwita艂y p膮ki bia艂ych r贸偶", "Wojenko, wojenko", czy "P艂ynie Wis艂a, p艂ynie". Uczniowie recytowali wiersze Juliusza S艂owackiego, Konstantego Gaszy艅skiego i Adama Mickiewicza. Przypomnieli艣my sobie histori臋 powstania "Mazurka D膮browskiego" i sytuacj臋 polskich dzieci w szko艂ach podczas zabor贸w. Przedstawienie, pod kierunkiem nauczycielki j臋zyka angielskiego Agnieszki Machado, przygotowali uczniowie klas I, II, II i IV Technikum Ekonomicznego.