V POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY Drukuj Email
Wpisany przez Wi艣niewski
wtorek, 17 maja 2016 11:58
Po raz pi膮ty Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowa艂 Powiatowy Konkursu Historyczny. Tym razem dotyczy艂 on historii Golubia-Dobrzynia i by艂 zwi膮zany z 65. rocznic膮 po艂膮czenia Golubia i Dobrzynia w jeden organizm miejski. Patronat nad konkursem sprawowa艂 starosta golubsko-dobrzy艅ski Andrzej Okruci艅ski oraz burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Pi膮tkowski. W konkursie wzi臋艂y udzia艂 szko艂y: Gimnazjum im. Ignacego Dzia艂y艅skiego, Zesp贸艂 Szk贸艂 Miejskich (Og贸lnokszta艂c膮ca Szko艂a Sztuk Pi臋knych), Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 1 im. Anny Waz贸wny oraz gospodarze Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2.
Ostatecznie zwyci臋zcami zostali: Zuzanna Tuliszewska (gimnazjum), Zofia Go艂臋biewska (ZSM), Monika Podraza (ZS nr 1) i Piotr Jachowski (ZS nr 2). Nasz膮 szko艂臋 reprezentowali r贸wnie偶 Patrycja Rybicka oraz Kamil Ostrowski. Ponadto konkurs dla szk贸艂 podstawowych pod tym samym has艂em przygotowa艂a Szko艂a Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3-go maja. W zmaganiach wzi臋艂y udzia艂 reprezentacji Szko艂y Podstawowej nr 1 i nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu i Szko艂y Podstawowej we Wrockach. Pierwsze miejsca zaj臋li: Juliusz Kwiatkowski, Aleksandra Jagielska, Kornel Kanigowski oraz Dominka Sia艂kowska.