O puchar STAROSTY - g贸r膮 ZS-2 Drukuj Email
Wpisany przez Kowalska
艣roda, 11 kwietnia 2012 18:57
Dwa dni zmaga艅 siatkarskich o puchar Starosty Golubsko-Dobrzy艅skiego organizowany przez nasz膮 szko艂臋 dobieg艂y ko艅ca. W turnieju uczestniczy艂y 4 dru偶yny dziewcz膮t i ch艂opc贸w, kt贸re zagra艂y systemem "ka偶dy z ka偶dym" do dw贸ch wygranych set贸w. We wtorek 3 kwietnia po otwarciu turnieju przyst膮pi艂y do zmaga艅 sportowych dziewcz臋ta. W sumie rozegranych zosta艂o 6 spotka艅, a najlepsza okaza艂a si臋 dru偶yna naszej szko艂y, kt贸ra wygra艂a wszystkie swoje spotkania nie trac膮c 偶adnego seta. W sk艂ad dru偶yny wchodz膮 : Natalia Piotrowska, Agnieszka 呕abi艅ska, Magdalena Grzywi艅ska, Renata Dyli艅ska, Aleksandra Ryzner, Ewelina Konarzewska, Aleksandra Mazurkiewicz, Gabriela Konarzewska, Angelika Nowak. Natomiast trzy pozosta艂e dru偶yny dziewcz膮t toczy艂y miedzy sob膮 bardzo zaci臋t膮 rywalizacje o pozosta艂e pozycje. W 艣rod臋 4 kwietnia do zmaga艅 przyst膮pili ch艂opcy. W grupie ch艂opc贸w by艂o inaczej. Nasza dru偶yna wygra艂a dwa mecze trac膮c 1-set. Ulegli dru偶ynie z Zespo艂u Szk贸l nr 1 z wynikiem 1:2. Mimo to, mecze pomi臋dzy dru偶ynami nie nale偶a艂y do 艂atwych. Wszystkie dru偶yny stawia艂y zaci臋ty op贸r i o ka偶dy punkt zawodnicy musieli dzielnie walczy膰. O ko艅cowej klasyfikacji zdecydowa艂 bilans set贸w w poszczeg贸lnych spotkaniach. Lepszym stosunkiem set贸w od pozosta艂ych dru偶yn okazali si臋 nasi ch艂opcy odnosz膮c sukces zajmuj膮c I miejsce. Dru偶yna wyst膮pi艂a w sk艂adzie: Pawe艂 Grzywi艅ski, Adrian Porowski, Micha艂 呕abi艅ski, Damian Kr贸l, S艂awomir M臋偶ykowski, Bartosz Pietruszy艅ski, Mariusz Koz艂owski, Marek D膮browski, Jakub Nowicki. Ca艂y turniej przebiega艂 w mi艂ej przyjaznej atmosferze i sportowej rywalizacji. Dzi臋ki takim turniejom m艂odzie偶 startuj膮ca nie tylko doskonali swoje umiej臋tno艣ci, ale przede wszystkim kszta艂tuje zasady "fair play" w rywalizacji mi臋dzyszkolnej i nabywa pozytywnych warto艣ci sportowych tak potrzebnych dla m艂odych ludzi. Wszystkie zespo艂y z r膮k wicestarosty p. Jacka Boluk-Sobolewskiego otrzyma艂y dyplomy oraz dla pierwszych trzech dru偶yn puchary. Turniej zar贸wno we wtorek jak i w 艣rod臋 zosta艂 zamkni臋ty przez Dyrektora Szko艂y p. Grzegorza R贸偶a艅skiego s艂owami "? do spotkania za ROK".
Organizatorzy sk艂adaj膮 podzi臋kowania panu Markowi Wodzieniowi za opiek臋 s臋dziowsk膮 w dwudniowych zmaganiach siatkarskich.
WYNIKI turnieju o puchar Starosty
Wyniki turnieju dziewcz膮t ;