Wakacyjne Obozy Naukowe Drukuj Email
Wpisany przez Cieciurska
pi膮tek, 02 wrze艣nia 2011 11:45
W dniach 17-23 lipca 10 uczni贸w Zespo艂u Szk贸艂 Nr2 w Golubiu-Dobrzyniu pod opiek膮 mgr Katarzyny Cieciurskiej uczestniczy艂o w Wakacyjnym Obozie Naukowym w Lidzbarku, realizowanym w ramach projektu "Szko艂a Kluczowych Kompetencji". Ponadregionalny program rozwijania umiej臋tno艣ci uczni贸w szk贸艂 ponadgimnazjalnych Polski centralnej i po艂udniowo- zachodniej. W obozie brali udzia艂  uczniowie klasy 1 Technikum Ekonomicznego  z kompetencji matematyczno-przyrodniczej, wyr贸偶niaj膮cy si臋 dobrymi wynikami w nauce i wysok膮 frekwencj膮 na zaj臋ciach szkolnych. Zaj臋cia w ramach Wakacyjnego Obozu Naukowego mia艂y za zadanie ugruntowa膰 i poszerzy膰 wiedz臋 i umiej臋tno艣ci uczni贸w nabyte w trakcie realizacji autorskiego programu nauczania w ramach obowi膮zuj膮cych zaj臋膰 w szkole. Ponadto celem Wakacyjnego Obozu Naukowego by艂o: rozwijanie kompetencji kluczowych uczni贸w w zakresie matematyki; weryfikowanie zdobytej wiedzy i umiej臋tno艣ci podczas zaj臋膰 edukacyjno- rekreacyjnych; zapewnienie uczestnikom warunk贸w do tw贸rczego wypoczynku; umo偶liwienie uczniom poznania swojego potencja艂u, predyspozycji zawodowych i zainteresowa艅.
Program obejmowa艂 zaj臋cia merytoryczne, zaj臋cia edukacyjno - rekreacyjno - sportowe: m.in. wycieczk臋 do Malborka, wypraw臋 dooko艂a Jeziora Lidzbarskiego, k膮piele s艂oneczne i wodne, gry integracyjne jak r贸wnie偶 zwiedzanie miasta Lidzbarka. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zaj臋ciach merytorycznych, kt贸re trwa艂y od poniedzia艂ku do soboty po 5 godzin dziennie. Zaj臋cia prowadzone by艂y w formie gier, zabaw i warsztat贸w w trakcie kt贸rych uczniowie wykorzystywali wiedz臋 z kompetencji matematycznej. Po zaj臋ciach merytorycznych rozpoczyna艂y si臋 zaj臋cia rekreacyjno - sportowe. Lidzbark to malownicze miasteczko posiadaj膮ce liczne walory turystyczne; jezioro, lasy, parki oraz urozmaicon膮 rze藕b臋 terenu. Dzi臋ki usytuowaniu na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego cieszy艂 si臋 szczeg贸lnymi wzgl臋dami os贸b tam  wypoczywaj膮cych.
Na koniec obozu odby艂 si臋 wiecz贸r artystyczny na otwartej scenie, gdzie uczestnicy obozu zaprezentowali zdobyte podczas zaj臋膰 umiej臋tno艣ci. Najbardziej zaanga偶owani otrzymali wyr贸偶nienia, wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa WON oraz MP4. Ponadto uczniowie otrzymali koszulki i czapeczki, na kt贸rych znajdowa艂y si臋 logo SKK. By艂o po偶egnalne ognisko i dyskoteka.  Wakacyjny Ob贸z Naukowy zosta艂 pozytywnie oceniony przez uczni贸w.