Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 - SZKO艁A SUKCESU Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor
poniedzia艂ek, 21 marca 2011 08:41

Nasza szko艂a zakwalifikowana do udzia艂u w ponadregionalnym projekcie
w ramach priorytetu III - "Wysoka jako艣膰 systemu o艣wiaty"

Projekt "Szko艂a sukcesu - ponadregionalny program rozwijania umiej臋tno艣ci uczni贸w w zakresie kompetencji kluczowych, ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem przedsi臋biorczo艣ci, j臋zyk贸w obcych i ICT". W ramach projektu powstanie Szkolne Ko艂o Naukowe, odbywa膰 si臋 b臋d膮 zaj臋cia z przedsi臋biorczo艣ci, j臋zyka angielskiego przy wykorzystaniu ICT. Do realizacji programu SKN zostanie wykorzystana internetowa platforma e-learningowa. Po艂膮czenie tradycyjnych metod nauki z nowoczesnym kszta艂ceniem na odleg艂o艣膰 b臋dzie efektywnym i atrakcyjnym sposobem uczenia si臋 i optymalnym instrumentem do realizacji celu projektu i potrzeb grupy docelowej. Na platformie internetowej powstan膮 e-lekcje i zadania skierowane do uczni贸w, informacje dla nauczycieli oraz pomocnicze materia艂y dydaktyczne. Wbudowane narz臋dzia pozwol膮 na indywidualny dob贸r tempa nauki oraz realizacj臋 tre艣ci zgodnie z progresj膮 programow膮.
W ci膮gu 3 lat ka偶dy ucze艅 zakwalifikowany do Projektu we藕mie udzia艂 艂膮cznie w:
- 300 godzinach lekcyjnych zaj臋膰 z j臋zyka angielskiego lub niemieckiego;
- 28 miesi臋cznych modu艂ach indywidualnych autorskich zaj臋膰 z przedsi臋biorczo艣ci prowadzonych e-learningowo i podczas spotka艅 z nauczycielem;
- kilkudziesi臋ciu regularnych spotka艅 si臋 za po艣rednictwem platformy e-learningowej z pracownikiem naukowym UG;
Wszyscy uczniowie b臋d膮 w艂膮czeni w ponadregionalny proces tworzenia i wzajemnej oceny przygotowywanych przez siebie projekt贸w, kt贸rych ko艅cowym rezultatem b臋d膮 ponadregionalne produkty 3 letniej pracy SKN - informator turysty oraz informator inwestora. B臋d膮 one mia艂y 3 wersje j臋zykowe - polsk膮, angielsk膮 i niemieck膮.
W ramach projektu zaplanowano r贸wnie偶 organizacj臋 corocznych wakacyjnych oboz贸w naukowych w Gda艅sku: w lipcu 2011 r., lipcu i sierpniu 2012 r. oraz lipcu i sierpniu 2013 r.