Lekcja konsumencka w Starostwie Powiatowym Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Gurtowska
niedziela, 27 pa藕dziernika 2019 08:00

W ramach wsp贸艂pracy Zespo艂u Szk贸艂 Nr 2 ze Starostwem w Golubiu - Dobrzyniu m艂odzie偶 klasy I Technikum Ekonomicznego uczestniczy艂a w zaj臋ciach z zakresu edukacji konsumenckiej, kt贸r膮 poprowadzi艂a Pani Monika Ciechanowska - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta. Na zaj臋ciach uczniowie dowiedzieli si臋 wiele wa偶nych rzeczy dotycz膮cych zawierania um贸w kupna nie tylko w tradycyjny spos贸b ale r贸wnie偶 przez internet. Pani rzecznik m贸wi艂a o terminach, formach i skutkach odst臋powania od um贸w. Uczniowie dowiedzieli si臋 r贸wnie偶 co to jest r臋kojmia i gwarancja. M艂odzie偶 by艂a bardzo zainteresowana ciekawymi zaj臋ciami o czym 艣wiadczy艂y pytania zadawane Pani rzecznik. Mamy nadziej臋, 偶e wiedza kt贸r膮 uczniowie zdobyli b臋dzie przez Nich wykorzystywana przy dokonywaniu 艣wiadomych zakup贸w.