Pracowite ferie Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
poniedzia艂ek, 28 stycznia 2019 07:53

Zimowe ferie w wojew贸dztwie kujawsko-pomorskim w艂a艣nie dobiegaj膮 ko艅ca. Nie dla wszystkich uczni贸w by艂 to wy艂膮cznie czas wypoczynku. Ambitni i pracowici uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 wykorzystywali cz臋艣膰 zimowych ferii na podnoszenie swoich umiej臋tno艣ci i zdobywanie przydatnych na rynku pracy kwalifikacji. Uczniowie technikum ekonomicznego brali udzia艂 w kursie kasjera walutowego, podczas kt贸rego uczyli si臋 m. in. rozpoznawania autentyczno艣ci polskich i zagranicznych znak贸w pieni臋偶nych. Uczennice technikum i bran偶owej szko艂y I stopnia z kolei bra艂y udzia艂 w profesjonalnym kursie wiza偶u, makija偶u i stylizacji. W weekendy odbywa艂y si臋 natomiast zaj臋cia z kursu florystycznego. Nikogo nie trzeba przekonywa膰, 偶e zdobyte w ten spos贸b kompetencje, w po艂膮czeniu z wiedz膮 zdobyt膮 w szkole, zwi臋ksz膮 szans臋 naszych uczni贸w na znalezienie ciekawej pracy. Kursy s膮 realizowane w ramach projektu "Kszta艂cenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzy艅skim", co oznacza, 偶e uczestnicz膮cy w nich uczniowie nie ponosz膮 偶adnych koszt贸w z nimi zwi膮zanych.