"Potrzeby Rynku Pracy Nasz膮 Misj膮" Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
czwartek, 13 grudnia 2018 20:24

Technikum w Zespole Szk贸艂 nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu w gronie najlepszych szk贸艂 wojew贸dztwa! Technikum w Zespole Szk贸艂 nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu zosta艂o wyr贸偶nione w presti偶owym konkursie "Potrzeby rynku pracy nasz膮 misj膮", organizowanym po raz trzeci przez Wojew贸dzki Urz膮d Pracy przy wsp贸艂pracy Urz臋du Marsza艂kowskiego Wojew贸dztwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Kuratorium O艣wiaty w Bydgoszczy. Celem konkursu jest promowanie szk贸艂, kt贸re najpe艂niej realizuj膮 zadania zwi膮zane z przygotowaniem uczni贸w do funkcjonowania na wsp贸艂czesnym rynku pracy. "Wymagania konkursowe by艂y bardzo wysokie - m贸wi dyrektor szko艂y Agnieszka Brzostowska. "Jury ocenia艂o nie tylko poziom zdawalno艣ci egzamin贸w zawodowych, ale tak偶e odsetek zaj臋膰 realizowanych w rzeczywistych warunkach pracy oraz wska藕nik zatrudnienia absolwent贸w lub kszta艂cenia na studiach na kierunku zgodnym lub zbli偶onym do zawodu, w jakim absolwent kszta艂ci艂 si臋 w szkole". Sukces golubsko - dobrzy艅skiego technikum jest potwierdzeniem wysokiej jako艣ci kszta艂cenia szko艂y, co z kolei przek艂ada si臋 na zwi臋kszenie atrakcyjno艣ci naszych absolwent贸w na rynku pracy. Warto przypomnie膰, 偶e w ubieg艂ym i obecnym roku szkolnym w Zespole Szk贸艂 nr 2 przy wsparciu finansowym organu prowadz膮cego szko艂臋, czyli powiatu golubsko - dobrzy艅skiego, realizowany jest projekt unijny "Kszta艂cenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzy艅skim". "W ramach projektu uczniowie naszej szko艂y nie tylko bior膮 udzia艂 w ciekawych kursach i szkolenia, ale tak偶e odbywaj膮 p艂atne sta偶e w lokalnych firmach i przedsi臋biorstwach" - wyja艣nia Agnieszka Brzostowska. By艂 to jeden z czynnik贸w, kt贸ry zadecydowa艂 o wyr贸偶nieniu technikum w ZS nr 2 w konkursie, w kt贸rym mog艂y wzi膮膰 udzia艂 wszystkie szko艂y zawodowe wojew贸dztwa kujawsko - pomorskiego.